Lovíme duhové skrýše

Do konce školního roku uskutečnily naše pilotní články celkem 44 výjezdů za 21 skrýšemi. Největším lovcem duhových skrýší tohoto roku je Duha SVČ s 11 výjezdy.
Z důvodu atraktivity aktivity KA O6 jsme se rozhodli nabídnout možnost výjezdů za duhovými skrýšemi i ostatním mimopražským oddílům naší organizace v příštím školním roce. Díky účasti na projektu Jít k duhu se mnohdy oddíly našich dětí dostaly do vzdálených a zajímavých koutů naší republiky. Prohloubily tak své zeměpisné znalosti. Současně výletem do dalekých míst oddíly navazovaly kontakty s místními oddíly Duhy, a byla navázána nová spolupráce, která věříme povede mimo jiné ke sdílení zkušeností a i ke zkvalitnění práce vedoucích s dětmi a mládeží.

V průběhu letních prázdnin oddíly organizují tábory a za duhovými skrýšemi budou opět vyjíždět na podzim 2013. V současné době chystáme druhé školení pod vedením odborných lektorů, které se uskuteční na Duhové základně v Budišovicích v termínu 6.-8. září 2013.

Na školení budeme hodnotit uplynulý školní rok, práci s metodikou a sdílet zkušenosti vedoucích s používání GPS v oddíle. Na školení se vedoucí naučí zakládat duhové skrýše a věříme, že na základě získaných zkušeností založí oddíly nové duhové skrýše pro ostatní a rozšíří se tak nabídka atraktivních míst k výletům pro ostatní.

Martina Tietzová
metodik projektu

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Jít k duhu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.