S GPS navigací za duhovými skrýšemi

Projekt Jít k Duhu, KA 06 OPVK CZ.1.07/1.2.00/27.0056, bude probíhat již druhý školní rok. Po České republice máme v současné době ukryto 23 duhových skrýší.
Předpokládáme, že počet skrýší od října významně vzroste, neboť dužiny již budou samostatně zakládat vlastní skrýše v zajímavých lokalitách, o které by se chtěly podělit s ostatními. Jednotlivé dužiny v průběhu minulého školního roku uskutečnily v průměru 5 výjezdů, nejaktivnějším lovcem duhových skrýší je Duha SVČ se 14 výjezdy. V mnohých případech dužiny při dálkových výjezdech využily možnosti noclehu na základně místní dužiny, čímž byla podpořena vzájemná spolupráce v rámci organizace. Účast na projektu podporuje rozvoj geografických a přírodopisných znalostí všech účastníků, neboť umožňuje dužinám uskutečnit výpravu i do nejvzdálenějších, geologicky a přírodopisně atraktivních lokalit. V rámci udržitelnosti projektu jsme se rozhodli nabídnout v druhé fázi projektu  KA 06 i ostatním oddílům naší organizace. V současné době připravujeme školení vedoucích, které proběhne v září. Na školení vedoucí odborně proškolíme v zakládání skrýší a současně proběhne sdílení zkušeností s prací s  metodikou.

Martina Tietzová

Metodik KA 06

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Jít k duhu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.