Orlí pera a mistrovství – tentokrát určené pro mládež

Od začátku prázdnin probíhá pilotáž druhé publikace vydané v rámci KA04 Stoupání na horu projektu Činy mluví aneb cesta k zodpovědnosti, a to pilotáž knížky Svitek březové kůry – Kniha orlích per a mistrovství, tentokrát určená pro starší děti a mládež..

Prvních 200 ks bylo vydáno koncem června a v tuto chvíli probíhá její testování, na kterém se podílí 20 skupin po deseti členech ve věku 12 – 18 let z různých organizací.

Tuto příručku mohou využít pro zpestření klasických oddílových a dalších mimoškolních činností. Jelikož je spektrum uvedených činů pestré (počet nabízených úkolů přesahuje 600), každý si najde oblast, v které vynikne, nebo naopak motivaci, v čem by se mohl zlepšit, což je i hlavním smyslem této metodiky – rozvíjet osobnost ve všech směrech, od sportovních výkonů, přes vědomostní, či zručnostní činy, až ke službě ostatním, či vůli sebe sama.

Věříme, že pro všechny účastníky, ať už se do této chvíle se systémem plnění orlích per a mistrovství někdy setkali, či nikoliv, bude tato publikace přínosným zpříjemněním jak času stráveného s oddílem, tak třeba i svého soukromého.

Woodcraft league HQ

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Stoupání na horu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.