Hledáme nové duhové poklady

V zimních měsících probíhá testování metodiky práce s GPS KA 06, poskytujeme zázemí a metodickou podporu vedoucím pilotních článků při pilotáži metodiky.  Současně první pilotní oddíl Duha Maják se stal spolutvůrcem duhových skrýší a založil pro své děti a ostatní pilotní články dvě nové skrýše Duha Poklad a Duha Kelti v oblasti Džbánu na Rakovnicku a v Prokopském údolí. Vybrané oblasti jsou historicky zajímavé a splňují vzdělávací charakter, formou plnění úkolu v QR kódu účastníci výjezdu získají interaktivní formou informace o dané lokalitě a rozšíří si své obzory. Oba nové poklady již našli první nálezci, oddíl Duha KSKD z dalekého Sokolova. Věříme, že za těmito poklady se vydají i ostatní pilotní články v teplejším období.

Dále na základě vyplněných evaluačních dotazníků probíhá inovace stávající formy metodiky a zkušenosti z pilotáže jsou zapracovávány do její finální podoby. V průběhu zimních měsíců sice budou pilotní články uskutečňovat menší počty výjezdů, ale budou mít větší prostor k realizaci her z metodiky a k upevňování geografických znalostí a poznatků z uskutečněných výjezdů v teplejších měsících. Pilotní články v současné době připravují a vybírají lokality, kde založí vlastní skrýše, stanou se jejich správci a vytvoří do skrýší úkoly zaměřené na poznávání prostředí okolo skrýše. Při této aktivitě vedoucí zúročí nabyté zkušenosti z odborného školení ze září 2013.

metodik Martina Tietzová

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Jít k duhu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.