S GPS do daleké historie

V roce 2014 pokračuje úspěšně druhá etapa projektu Jít k Duhu. Proškolení vedoucí dužin zakládají vlastní duhové skrýše v nádherných koutech naší republiky.  První tři založené skrýše přinášejí historická témata. Účastníci se v rámci neformálního vzdělávání poutavou formou dozvědí zajímavá fakta plněním úkolů v QR kódech.

Poklady jsou ukryté v záhadných megalitických stavbách bájných Keltů  u Kounova, v pražské kotlině z doby kamenné v Prokopském údolí a  na  místě Mariánských poutníků ve Svatém Hostýně. Prvními zakladateli se stali Duha Maják, Duha SVČ, Duha Kluci od Rysí řeky.  Jmenované  dužiny se současně stávají správci skrýše  a tím i spolutvůrci projektu Jít k duhu.  Kromě objevování  nových oblastí,  plánují pilotní články i výjezdy za stávajícími skrýšemi, za kterými se dosud nevypravily. Na výběr mají celkem z 27 lokalit, z nichž 4 se věnují tématu poznávání historie okolí skrýše a zbylé skrýše se věnují tématice poznávání životního prostředí. Ostatní pilotní články se chystají založit skrýše v průběhu školního roku. Výjezdy za skrýšemi a především  práci s metodikou GPS nabízíme i ostatním dužinám naší organizace a podporujeme tím jeho udržitelnost.

Martina Tietzová

metodik KA č.06 Jít k duhu

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Jít k duhu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.