Nové duhové poklady

V jarních měsících pokračují pilotní články v zakládání nových duhových skrýších v lokalitách, které byly vytipovány s ohledem na didaktické možnosti demonstrace typů životního prostředí, jeho biodiverzity a vlivu člověka na prostředí. Tyto aspekty  cílová skupina poznává formou plnění  úkolů z QR kódů. Při zakládání skrýší pilotní články postupují podle metodiky práce s GPS a zúročují zkušenosti proškolených vedoucích na školení v září 2013.

Průběžně  aktualizujeme webové stránky jitkduhu.cz s novými informacemi  o skrýších a současně publikujeme informace na stránkách organizace duha.cz, kde nabízíme výjezdy za skrýšemi ostatním nepilotním oddílům, v rámci udržitelnosti projektu. Na jednotlivých  výjezdech  využívají pilotní  články  hojně i rozšířených funkcí  přístroje pro hry v terénu.   V rámci schválené podstatné změny v projektu jsme mohli zefektivnit  využití přístrojů ve skupině, snížením počtu dětí na jeden přístroj si děti snadněji osvojují manipulaci s GPS. Dále probíhá sdílení zkušeností vedoucích pilotních článků z používání GPS přístrojů v dužinách a tématických her.

Martina Tietzová

metodik KA 6 Jít k duhu

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Jít k duhu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.