S GPSkou na tábory

Počet pilotních článků v rámci KA 6 Jít k duhu se v jarním období rozšířil o dvě nové dužiny:  Duhu Arabelu a Duhu Tuláci. Obě dužiny již hledaly duhové poklady a plánují v letních měsících  další  výpravy. V rámci letních táborů  články nejintenzivněji z celého roku mají možnost prohlubovat osvojené znalosti práce s GPS. Díky schválené podstatné změně o nákupu nových Přístrojů Garmin Oregon 600 do KA 06, mají možnost proškolení vedoucí optimálně a efektivněji zapojit  děti a žáky do aktivity s GPS  v táborovém program tím, že se významně snížil počet uživatelů jednoho přístroje z 9-10 na 4-5. Na táboře se též aktivně podporuje vztah k životnímu prostředí a plní se rozšířené aktivity z QR kódů.

Pilotní články mají aktuálně na výběr pro své výjezdy z  35 lokalit na území České republiky.   Do poloviny července bylo  uskutečněno 89 výjezdů od začátku projektu a mnohé dužiny založily vlastní duhové skrýše a staly se současně jejich správci. Nové skrýše byly otestované metodikem projektu a zakladatelé dostaly zpětnou vazbu. Formou webových stránek jitkduhu.cz probíhá sdílení zkušeností z výjezdů mezi pilotními články a stránky jsou průběžně aktualizovány s informacemi o nových skrýších. V průběhů následujících měsíců očekáváme mírný nárůst počtu založených skrýší. V rámci udržitelnosti projektu nabízíme výjezdy za skrýšemi oddílům celé organizace s poskytováním metodiky „ práce se s GPS v oddíle“.

Martina Tietzová

metodik Jít k duhu

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Jít k duhu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.