TSCZ 2014 – By The Way

Dvacátého srpna se sjelo devět statečných vedoucích, aby o den později mohli přivítat tensingáře na letním táboře v rámci projektu “Činy mluví”. TSCZ 2014 s tématem By The Way se uskutečnilo v posledních dvou týdnech srpna v Orlických horách a oproti předchozím ročníkům se mnohé změnilo.

Tensingový táborový program se skládá z nacvičování koncertu a večerních programů, letos jsme se ale snažili běžný chod co nejvíce ozvláštnit.

A tak hned druhý den začal survivalem. Tensingáři byli ráno vysláni na túru, kde šlo o záchranu světa a putování k novému domovu. Třetí den jsme začali poctivě nacvičovat repertoár. Mimo sboru měli tensingáři na výběr koncertní workshopy, kterými byli tanec, drama, stomp a minichoir. Během týdne každý účastník také absolvoval výukové workshopy, v nabídce byla hra na hudební nástroje, taneční, dramatická a hlasová průprava atd.

Kreativitě byla popuštěna uzda během večerních a odpoledních programů. Kromě klasických programů jako je tančírna, celodenní detektivka a odpolední hry jsme také zažili několik úplně nových – zážitkovou hru Hana Kellerová, lunapark, nebo hororový večer.

Novinkou byla také půldenní exkurze – na výběr bylo několik alternativ – výlety, muzea, hrady, zámky ad.

Duchovní aspekt byl zachován díky zamyšlením, které probíhali ráno i večer a také speciální večerní nedělní bohoslužbou, kterou nám přijel sloužit farář z Vrchlabí, Petr Chlápek.

Pokud vás zajímá, jak si TSCZ vedlo, videa z koncertů jsou dostupná na YouTube kanálu českého tensingu.

Magdalena Rounová

manažerka KA 5 TenSing/Variety

Příspěvek byl publikován v rubrice KA TenSing / Variety a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.