Evaluace projektu Jit k duhu

V průběhu podzimního a zimního období v rámci KA 06 dužiny uskutečnily posledních 12 výjezdů a probíhala evaluace projektu za všech sedm monitorovacích období.Pilotní články uspořádaly celkem 106 výjezdů, během kterých si osvojily manipulaci se zařízením GPS Oregon 450 a Oregon 500. Celkem 390 dětem se díky účasti na projektu KA 06 podařilo se blíže seznámit s moderním zařízením GPS a současně děti mohly podniknout daleké výjezdy do geograficky a geologicky pozoruhodných lokalit. V každé skrýší plnily úkoly zadané formou QR kódů, a rozšiřovaly si tak znalosti a biodiverzitě a problematice životního prostředí. Díky výjezdům do rozličných oblastí naší republiky si účastníci utvořili představu o kvalitě a problémech životního prostředí naší vlasti. Na základě získaných poznatků jsme v dětech podporovali ohleduplný a šetrný vztah k přírodě a jejím krásám.

Duha Nova Bystrice ??????????????????????

Za MO 7 byly založeny poslední dvě skrýše Duha Rozhněvaný Hněvín a Duha Švýcárna. Celkový počet skrýší za celý projekt čítá 42. Prvních 18 skrýší bylo založeno metodikem Martinou Tietzovou a zbylých 24 skrýší založily pilotní články. Nové skrýše byly zakládány v souladu s metodikou „Práce s GPS v oddíle“ a jejich zakladatelé také vypracovaly podklady k úkolům v QR kódech s problematikou životního prostředí a v elektronické podobě předaly údaje pro aktualizaci webových stránek jitkduhu.cz. V rámci udržitelnosti projektu počítáme s tím, že skrýše s webovými stránkami budou i nadále k dispozici všem oddílům – dužinám Duhy. Vytvořený produkt metodika bude v elektronické podobě k dispozici nejen pro oddíly Duhy ale i ostatní oddíly pracujícími se skupinami dětí a mládeže.

Metodik projektu KA O6 Martina Tietzová

Příspěvek byl publikován v rubrice KA Jít k duhu a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.