Projekt OPVK v českém tensingu

Během posledních 3 let bych Ten Sing v České republice podporován projektem OPVK Činy mluví aneb Cesta… A za 3 roky jsme toho v tensingu díky projektu dokázali opravdu hodně!

Jedním z největších přínosů bylo bezesporu vytvoření metodiky, na které pracoval tým 6 lidí téměř tři roky (od prvního náčrtu osnovy až po poslední změny a editace). Věříme, že jsme dokázali vytvořit dokument, který bude přínosem nejen pro současné ale hlavně pro budoucí generace vedoucích této aktivity. S metodikou se váže také databáze, která byla vytvořena jako součást novému webu tensing.cz. V databázi mohou vedoucí aktivity nalézt nepřeberné množství materiálu, které jsou k vedení tensingu potřeba (od návrhů her, zamyšlení nebo písní pro organizační dokumenty).
V rámci projektu jsme mohli také uspořádat velké množství akcí. Absolutní novinkou, a jak se ukázalo velice dobře vítanou novinkou, je Školení vedoucího tensingu, které se během projektu uskutečnilo celkem čtyřikrát. Mladí vedoucí byli z víkendových školení nadšeni a Výbor českého tensingu rozhodl, že se ve školeních, s trochu upravenou koncepcí, bude pokračovat i v dalších letech. Dále jsme pořádali tábory, turné a festivaly, o kterých jste se mohli dočíst ve starších článcích tady na webu. Za zmínku ale stojí, že už stihnul proběhnout první festival, který nebyl z projektu podpořen a mladí vedoucí jeho přípravu zvládli skvěle a slavili velký úspěch! Také se pracuje na organizaci dalšího tábora a turné.
Myslím tedy, že projekt OPVK byl pro český tensing skvělou injekcí energie, nadšení a odhodlání a že z výše zmíněného jasně vyplývá, že udržitelnost aktivit z projektu nebude pro český tensing žádný problém, ba naopak ho čekají roky rozkvětu!
Ještě jednou děkuji všem, co se na projektu v českém tensingu podíleli a těším se na další spolupráci!
Magdalena Rounová
partnerská manažerka projektu
Příspěvek byl publikován v rubrice KA TenSing / Variety a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.